تسمه بسته بندی چیست؟

تسمه بسته‌ بندی به صورت رول تسمه در کارخانه تولید و به دست مشتریان می‌رسند. جنس‌های مختلفی برای تسمه‌ها وحود دارد. تسمه‌های فلزی / پلاستیکی / عاج دار / و… که هر کدام کاربرد‌های خاص خود را در زمان بسته‌بندی دارند.

تسمه های فلزی چیست؟

تسمه‌ های فلزی از جنس فلز و یا آلیاژ‌های مختلف هستند. که کاربرد‌های زیادی در زمینه بسته‌بندی کالا‌های سنگین دارند و بیشتر برای بسته‌بندی کالا‌های با حجم زیاد استفاده می‌شوند.

تسمه پلاستیکی چیست؟

بیشترین کاربرد در بسته بندی را تسمه های پلاستیکی دارند . تسمه های پلاستیکی از بهترین گزینه ها برای بسته بندی کالا ها و محصولات هستند و برای بسته بندی کارتون ها و جعبه های کالا ها بسیار مناسب می باشند.

تسمه های بسته بندی پلاستیکی دو نوع تقسیم بندی می شوند :

  • تسمه پلاستیکی عاج دار
  • تسمه پلاستیکی ساده
  1. عاج دار: تسمه بسته‌ بندی عاج دار پلاستیکی، شیار‌ها و عاج‌های منظمی بر روی خود دارا می‌باشد. که برای محکم نگه داشته شدن کالا توسط تسمه طراحی شده‌اند. این نوع تسمه‌ها را می‌توانید به راحتی در دستگاه تسمه کش استفاده کنید.
  2. ساده: تسمه ساده پلاستیکی هیچ گونه عاج و شیاری ندارد و کاملاً صاف طراحی شده است. و برای بسته‌بندی کالا‌های نیمه سنگین استفاده می‌شود و در سایز‌های متفات نیز تولید می‌شود.

تسمه بسته‌بندی باعث راحت‌تر شدن حمل و نقل کالا‌ها و محصولات می‌شوند. و به راحتی توسط خودرو‌های باربری حمل و نقل می‌شوند و دوام و مقاومت بالایی در مقابل فشار و کشش دارند.