تسمه بسته بندی چیست؟

تسمه بسته بندی به صورت رول تسمه در کارخانه تولید و به دست مشتریان می رسند .  جنس های مختلفی برای تسمه ها وحود دارد . تسمه های فلزی / پلاستیکی / عاج دار / و . . .  که هر کدام کاربرد های خاص خود را در زمان بسته بندی دارند .

تسمه های فلزی چیست؟

تسمه های فلزی از جنس فلز و یا آلیاژ های مختلف هستند . که کاربرد های زیادی در زمینه بسته بندی کالا های سنگین دارند و بیشتر برای بسته بندی کالا های با حجم زیاد استفاده می شوند .

تسمه پلاستیکی چیست؟

بیشترین کاربرد در بسته بندی را تسمه های پلاستیکی دارند . تسمه های پلاستیکی از بهترین گزینه ها برای بسته بندی کالا ها و محصولات هستند و برای بسته بندی کارتون ها و جعبه های کالا ها بسیار مناسب می باشند .

تسمه های بسته بندی پلاستیکی دو نوع تقسیم بندی می شوند :

  • تسمه پلاستیکی عاج دار
  • تسمه پلاستیکی ساده
  1. عاج دار : تسمه بسته بندی عاج دار پلاستیکی، شیار ها و عاج های منظمی بر روی خود دارا می باشد . که برای محکم نگه داشته شدن کالا توسط تسمه طراحی شده اند . این نوع تسمه ها را می توانید به راحتی در دستگاه تسمه کش استفاده کنید .
  2. ساده : تسمه ساده پلاستیکی هیچ گونه عاج و شیاری ندارد و کاملا صاف طراحی شده است . و برای بسته بندی کالا های نیمه سنگین استفاده می شود و در سایز های متفات نیز تولید می شود .

تسمه بسته بندی باعث راحت تر شدن حمل و نقل کالا ها و محصولات می شوند . و به راحتی توسط خودرو های باربری حمل و نقل می شوند و دوام و مقاومت بالایی در مقابل فشار و کشش دارند .