کارتن و جعبه

کاغذ لاینر :

این کاغذ در پاره‌ای از خصوصیات مانند مقاومت در برابر رطوبت و یا مقاومت‌های ذاتی الیاف با کاغذ رویه مشترکند ولی نیاز به صافی مناسب برای چاپ و یا اندود شدن با الیاف رنگبری شده جهت سفید کردن برای چاپ و غیره را ندارند. این کاغذها می‌توانند از ۱۰۰% الیاف بازیافتی ساخته شوند ولی از نظر بهداشتی باید در رتبه قابل قبولی باشند چرا که ممکن است در بعضی از موارد، در تماس با محصولات خوراکی موجب ایجاد بوی بد شده و عطر نامطبوعی در این مواد شوند. کاغذهای مورد استفاده در لایه‌های میانی کارتن‌های پنج لایه و هفت لایه نیز از همین نوعند که در این موارد فقط نقش اتصال دهنده و حجیم کننده را دارند. عمده کارخانه‌های کاغذ داخل این کاغذ را برای مصارف کارتن‌سازی تولید می‌کنند. این نوع کاغذ به صورت تک لایه تولید می گردد.

انواع کارتن و جعبه های بسته بندی

امروزه همه واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی شیک و مقاوم هستند که اغلب این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند. از بسته بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا تا کارتن های لوازم خانگی و میوه ها و… همگی نیاز به یک جعبه کارتنی دارند. که شما میتوانید کارتن مورد نظر خود را با هر نوع ابعاد و مشخصات درخواستی با قیمت مناسب و به تعداد مورد نیاز سفارش دهید.

کاغذ تست لاینر :

کاغذ تست لاینر در ساخت ورق کارتن مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به کیفیت کاغذ تست لاینر، قابلیت استفاده در هر دو وضعیت لایه رویی و لایه زیرین را دارد. کاغذ تست لاینری که به عنوان لایه رویی ورق کارتن مورد استفاده قرار می گیرد دارای مشخصات فنی ویژه ای می باشد به طور مثال جذب آب لایه رویی کاغذ تست لاینر کمتر از لایه زیری آن می باشد. کم بودن جذب آب لایه رویی کاغذ تست لاینر به دلیل محافظت کارتن از جذب رطوبت محیط و چاپ پذیری خوب می باشد و جذب آب بالاتر لایه زیرین به دلیل چسبندگی بهتر روی کاغذ فلوتینگ می باشد. همچنین کاغذ تست لاینر دارای مقاومتهای سطحی مناسبی جهت چاپ پذیری با کیفیت بالا می باشد. گرماژ، عرض کاغذ و تمامی پارامترهای کیفیتی با توجه به نظر مشتریان محترم ارائه می شود.

کاغذ فلوتینگ :

لایه کنگره‌ای در مقوای کنگره‌دار، به صورت یک لایه موج‌ دار بین دو لایه کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد. لایه کنگره‌ای مقاومت مورد نیاز را به کارتن می‌دهد. مهمترین خواص این نوع کاغذها باید سفتی و مقاومت در برابر له شدن و شکستگی باشد. کاغذ فلوتینگ نسبت به کاغذ تست لاینر باید جذب آب بالاتری داشته باشد، زیرا جذب آب خیلی پایین مانع از نفوذ چسب در کاغذ می شود. با توجه به اینکه کاغذ فلوتینگ در ورق کارتن به عنوان ضربه گیر عمل می کند و ساختار کنگره ای آن باید توانایی پخش نیروهای وارده به بسته را داشته باشد. لذا این نوع کاغذ باید بتواند بعد از کنگره شدن دارای مقاومت ایستایی و برگشت پذیری پس از اعمال نیروهای محیطی را داشته باشد.